Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Kam v létě? Pět důvodů proč navštívit Dominikánsku republiku!Blog NaCesty.cz | Blog NaCesty.cz

Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Kam v létě? Pět důvodů proč navštívit Dominikánsku republiku!

Dominikánská republika
Dominikánská republika

Pokud ještě nejste rozhodnuti, kam vyrazit v létě na dovolenou, zde vám přinášíme pět důvodů k návštěvě Dominikánské republiky. Tato fascinující země spojuje typickou karibskou atmosféru s dobře fungující infrastrukturou a kvalitními službami. Najdeme zde nejen jedny z nejkrásnějších pláží na světě a národní parky, ale i koloniální památky UNESCO. Od června do srpna se v zemi koná celá řada hudebních festivalů a dalších akcí, které rozhodně stojí za vidění.

Země věčného léta
Dominikánskou republiku je možné díky příjemnému klimatu navštívit kdykoliv. Průměrná teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C. Nejteplejším měsícem roku je srpen, kdy teploty dosahují až 34 °C.

Cenová dostupnost
Podle portálu TripAdvisor je Dominikánská republika čtvrtou nejlevnější destinací Karibiku pro rodinnou dovolenou. Zájezd s odletem z Německa se dá pořídit v cenové relaci do 30 000 Kč. Dominikánské hotely nabízejí v letních měsících zvýhodněné balíčky. Na výběr je ze široké nabídky – od tematických resortů přes luxusní boutique hotely, pronájem apartmánů, privátních vil až po hostely. Trendem posledních let jsou „adults only“ hotely pro dospělé (16+), které poskytují 24hodinový servis all-inclusive.

Bohatství a různorodost
Dominikánská republika je ideální destinací nejen pro rodiny, ale i pro aktivní jedince a zamilované páry. Přestože většina návštěvníků nejčastěji míří na proslulé písečné pláže, dovolená v této zemi rozhodně není jen o lenošení u moře. Milovníci přírody mohou navštívit některý z devatenácti národních parků, kde žijí stovky endemických druhů rostlin a živočichů, podniknout trek na nejvyšší vrchol Karibiku – třítisícovou horu Pico Duarte, výlet k vodopádům nebo k solnému jezeru Enriquillo, kde žijí Krokodýli američtí a které je současně nejnižším bodem karibského regionu.

Letní festivaly v rytmech merengue
Tu pravou karibskou atmosféru a dominikánské zvyky nejlépe poznáte v létě při oslavách a festivalech, na které se sjíždějí lidé ze všech koutů země. Již od roku 1967 se v Koloniální zóně Santo Dominga pravidelně setkávají uznávané kapely z celého světa, aby představily své hudební novinky. Festival Merengue de Santo Domingo (25.07 – 10.08.2014) zahájí i letos tanečníci velkolepou přehlídkou. V průběhu festivalu vystoupí na pobřežní promenádě El Malecón řada populárních umělců. Součástí doprovodného programu budou výstavy a ochutnávky místních specialit.
V srpnu je vyhledávaným festivalem na severním pobřeží Restauracion de Puerto Plata. Jedná se o významnou kulturní událost, která podporuje současné dominikánské umělce a zároveň umožňuje nahlédnout do historie tohoto regionu. Netradičním zážitkem jistě bude návštěva Býčího festivalu ve městě Higüey, který nabízí velkolepou podívanou na kovboje na koních a velká stáda dobytka.

Kulinářské zážitky
K Dominikánské republice neodmyslitelně patří káva, rum a doutníky. Do tajů vynikající chuti zdejší kávy můžete proniknout na festivalu Festicafé (01.06 – 30.06.2014). Jedná se o výstavu doprovázenou workshopy, přednáškami a degustacemi. Součástí doprovodného programu jsou sportovní závody na kolech či v paraglidingu.
Při návštěvě Dominikánské republiky byste rozhodně neměli vynechat návštěvu typické restaurace. Santo Domingo je známé svou širokou gastronomickou nabídkou jako kulinářská metropole Střední Ameriky. V Punta Caně se letos koná již podruhé Festival jídla a vína (06.06 – 07.06.2014), který kombinuje potěšení ze skvělé kuchyně s úžasnou karibskou atmosférou. Všechny akce v Dominikánské republice samozřejmě doprovází taneční rytmy merengue a bachaty.

nabídky do Dominikánské republiky zde

(ve spolupráci s Národním turistickým úřadem Dominikánské republiky)

Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím:

Komentáře

Komentovat

NaCesty.cz

Cestujte s německou kvalitou. NaCesty.cz je specialista na německé cestovní kanceláře. Porovnáme pro vás 60 společností a vybereme nejvýhodnější nabídku z tří miliard termínů.

http://www.nacesty.cz/