Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Pár tipů jak přežít dovolenou ve dvou bez hádekBlog NaCesty.cz | Blog NaCesty.cz

Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Pár tipů jak přežít dovolenou ve dvou bez hádek

www.Persian-Star.orgMísto vybírejte společně

Jen málo párů má to štěstí, že si oba představují dovolenou stejně. Ženy se většinou rády opalují u moře a večer se procházejí rušnými obchodními uličkami, kdežto muži dávají často přednost poznání, horám, anebo i chatě u rybníka, avšak s partou kamarádů. Abyste předešla problémům,dohodněte se na dovolené společně, vyberte místo, kam pojedete, společnými silami. Jinak se také může stát, že se dovolená změní ve smršť výčitek typu: „Cos to zase vybrala? To kdyby bylo na mně…“

Neberte si s sebou práci

Dovolená je od toho, abyste si odpočinuli. Zkuste tedy vypnout, relaxovat a bavit se. Pokud vy si chcete užívat volna a partner sedí u notebooku a vyřizuje pracovní hovory, na příjemné atmosféře vám to nepřidá a povede to k hádkám. Zařiďte si proto vše potřebné před odjezdem a práci si neberte s sebou.

Domluvte se předem

Pokud jedete k moři za odpočinkem, těžko vás nadchne představa, že budete půl dne vyvařovat v kuchyňce nebo na vařiči u stanu, zatímco partner si vypije chlazené pivo a půjde si zaplavat.Předem se proto dohodněte, co od dovolené čekáte a že vy nebudete jeho služka. Vyberte si dovolenou s jídlem (nejlépe all-inclusive), ušetří vám to spoustu starostí a neshod. Tedy pokud nejste vášnivá kuchařka a vaření pro vás není relax.

Nesmíte se nudit

Právě nuda vede často na dovolené k tomu, že do sebe partneři začnou rýpat a pohádají se.Pokud se vám tedy bude zdát, že se pokouší nuda i o vás, zasáhněte. Nemusíte přece ležet každý den na pláži, půjčte si auto a vyrazte na výlet. Romantická může být i projížďka na loďkách. Zapojte se do sportovních aktivit, které okolí nabízí – zahrajte si volejbal, badminton anebo třeba minigolf. U moře zkuste třeba paragliding. Vezměte si s sebou karty a stolní hry –doma na ně čas nemáte, ovšem tady si spolu můžete zahrát a pobavit se.

Pozor na finance

Velký problém na dovolených často nastává tehdy, pokud se neshodnete v otázce financí. I když doma drží kasu jeden z vás, anebo jeden vydělává výrazně více, měli byste tady vystupovat jako tým – dohodněte se předem, kolik peněz a za co jste ochotni utratit. Vy pak nebudete partnerovi vyčítat, že si dopřává dobrého pití a místních doutníků, a on vám zase, že jste si koupila něco na sebe. Domluvte se, kolik utratíte společně a kolik každý zvlášť, a hádky vás minou. Pokud dovolenou platí partner a drží kasu, mějte u sebe alespoň nějaké kapesné, abyste na něm nebyla plně závislá.

Udělejte si chvíli pro sebe

Pokud netoužíte trávit každou minutu dovolené po boku partnera nebo máte každý jiný zájem,udělejte si i v rámci dovolené chvíli pro sebe. On může jen na výlet ponorkou anebo na kurz potápění, a vy nakupovat na trhy. Každý si tak přinesete nové zážitky a večer si budete mít o čem povídat. Navíc budete oba spokojení a vaší dovolené to jen prospěje.

(autor: Monika Brabcová)
Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím:

Komentáře

Komentovat

NaCesty.cz

Cestujte s německou kvalitou. NaCesty.cz je specialista na německé cestovní kanceláře. Porovnáme pro vás 60 společností a vybereme nejvýhodnější nabídku z tří miliard termínů.

http://www.nacesty.cz/