Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Turecko a jeho otevřená náručBlog NaCesty.cz | Blog NaCesty.cz

Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Turecko a jeho otevřená náruč

803_alanyacumapazari_1Před odjezdem na dovolenou do Turecka je důležité zbavit se předsudku, který ve Vás vyvolávají média a utažené zprávy. Ženy zde nechodí zahalené tak, jak si představujeme. Takovou ženu samozřejmě potkáte, je to však její rozhodnutí a vlastně jde o jakýsi druh naší „kšiltovky“. Prostě jen ochrana hlavy. Unášení a pocit nebezpečí zcela jistě překoná chůze po noční Praze:-)
Služby se podobají našim padesátým letům, kdy spokojenost zákazníka byla na prvním místě. Snaží se Vás uspokojit, abyste odcházeli s dobrým pocitem (to neplatí tak úplně pro smlouvání v obchodech s ne zcela legálním zbožím).

Pohyb po Turecku řešte autobusem stejně jako doma. V případě, že potřebujete překonat delší vzdálenost, jednoduše lítejte.
Pro ukázku, letenka Antálye – Istanbul stojí v přepočtu na české koruny jen 740,- Kč. Na této trase se lítá cca každou půl hodinu.

Vstřícnost místních lidí v nás vyvolává zvláštní pocit, když se takto někdo chová v Evropě, předpokládáte, že za tím něco vězí.  To není případ Turecka. Mohu uvést reálný příklad:          U zapůjčeného auta našim turistům vypadla zadní dopravní značka v horách. Pán na motorce ji dovezl. Jel 15 km a stačilo mu upřímné poděkování. Peníze si nevzal.

Omezování focení, které je všeobecně v povědomí, platí do doby, než toho, koho chcete fotit, slušně požádáte, zda si ho smíte vyfotit – třeba policii, a určitě Vám neřeknou ne. Zase stačí jen slušné jednání a vše půjde jednoduše.

Sexuální turistika je zde také rozšířená hlavně od žen ze severních zemí. V překladu zní lákadla finských cestovek asi takto „Chcete být pro někoho princezna, leťte do Alanye“. Princezna pro místí pracanty a barmany určitě budete, ale ne na dlouho. V tomto mají místní „kluci“ trochu jiný pohled na vztah než Evropani. Pracanti u pobřeží jsou většinou Kurdové (90%), zbytek Turci. Z jejich pohledu se jedná o takový „gigolismus“.

I poté, co odletíte, Vás po příjemném zážitku nadále budou kontaktovat a prosit každý měsíc o pár Euro na kredit nebo pro kamaráda na léčení nemoci. Pokud bude mít štěstí, tak mu těch devadesát až sto dvacet holek pomůže – třeba jen po padesáti Eurech. Už si hravě spočítáte, kolik si měsíčně „vydělá“. Tak jen opatrně s rozdáváním kontaktních údajů po příjemných večerech.

nabídky do Turecka jsou zde

(autor: Tomáš Němec, TOMA Segway Tour Alanya – spolupracovník a partner NaCesty.cz s.r.o.)

Hodnocení článku

Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím:

Komentáře

Komentovat

NaCesty.cz

Cestujte s německou kvalitou. NaCesty.cz je specialista na německé cestovní kanceláře. Porovnáme pro vás 60 společností a vybereme nejvýhodnější nabídku z tří miliard termínů.

http://www.nacesty.cz/