Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Destinace – SeychelyBlog NaCesty.cz | Blog NaCesty.cz

Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Destinace – Seychely

Rozloha: 455 km2

Počet obyvatel: 92 000 obyvatel

Hlavní město: Victoria (26 000 obyvatel)

Náboženství: 90% křesťané

Časový posun: v zimě +3 h., v létě +2 h.

Elektrické napětí: 220, příp. 240 V (vyžadován adaptér)

 

PŘÍJEZD

Abyste mohli přicestovat na Seychely, je nutné mít s sebou cestovní pas, zpáteční letenku, zarezervovaný hotel a dostatek peněz. Povolení k přicestování je platné 30 dní a při odletu jej musíte znovu předložit.

PENÍZE

Na Seychelách se platí Seychelskou rupií (SCR). 1 € = 14 SCR (stav k 9/2015). Bankomaty jsou Vám k dispozici na letišti a ve všech velkých hotelech na ostrově Mahé, v bankách v hlavním městě Victorii, v centru La Digue a na ostrově Praslin v Anse Volbert. Většina hotelů a restaurací přijímá kreditní karty.

KDY NAVŠTÍVIT SEYCHELY

Teploty se zde celoročně pohybují od 25°C (červenec/srpen) do 32°C (březen/duben). Nejvíce v této oblasti prší od prosince do února, nejméně naopak v březnu, dubnu a říjnu. Od června do září Vás zde zastihne jihovýchodní monzun, díky kterému je jižní a východní pobřeží celkem intenzivně omýváno vlnami. Na všech ostrovech jsou Vám celoročně k dispozici chráněné zálivy.

JAZYK

Domorodci mezi sebou mluví nejen kreolsky, ale také anglicky a francouzsky.

TELEFON & INTERNET

Nejvýhodněji budete volat s použitím lokální SIM-karty telefonního operátora Airtel (cca. 3€), na kartě většinou obdržíte i kredit 1,50€. 5 minut volání do České republiky stojí s touto SIM-kartou cca. 4€. WLAN je pro Vás k dispozici ve velkých hotelech zpravidla bezplatně. S lokální předplacenou kartou od Cable & Wireless stojí 1 MB cca. 3€. Je k dostání ve všech obchodech Cable & Wireless.

DOPRAVA Z OSTROVA NA OSTROV

Trajekty Cat Cocos jezdí mezi ostrovem Mahé a Praslin 3x denně (cca 1 h., podle třídy 54/59/77€ za cestu). Z Praslinu jede menší loď 6 – 8x na La Digue (15 minut, 25€). Zpáteční jízdenka za celou trasu stojí 145€ (www.catcocos.com).

Helikoptéry společnosti Zil Air létají z 18 míst na Seychelách. Když je moře rozbouřené, poslouží letadlo Mahé-La Digue jako alternativní dopravní prostředek místo trajektu (15 min., od 360€/osoba za jednu cestu, www.zilair.com). Air Seychelles létají denně z Mahé na Praslin (1 h., od 61€ za jednu cestu, www.airseychelles.com).

CESTOVÁNÍ PO OSTROVECH

Pronájem auta stojí 40-50€/den. Auto Vám pronajmou např. firmy Mein´s Car Hire na Mahé (Tel. 00248-2510377, meinscar@seychelles.net) a Creole Travel Services (na Praslinu tel. 00248-4294294, www.creoletravelservices.com).  Na ostrově Mahé jezdí autobusy kolem ostrova (jízdenka 0,30€), na La Digue se jezdí na kole (nejčastěji zdarma k ubytování).

ÚTRATA

Na Seychelách si šáhnete hlouběji do kapsy, protože se sem téměř vše musí dovážet. Přesto je úroveň ubytování velmi dobrá. Dvoulůžkový pokoj dostanete od 50€, především provozovatelé menších zařízení jsou mimo sezónu připraveni ceny snížit. Střední třída je k dostání za 120-250€, luxusní bydlení seženete od 350€. Co se jídla týče, budete tu mít k dispozici širokou škálu různých zařízení, od fast foodu (např. hamburger za 3€) přes pizzerie (7-10€) až po luxusní restaurace jako je Botanica v Saint Louis na Mahé (humr 30€). Nealkoholické nápoje stojí 1,50-3€, pivo 2-5€.

ORGANIZOVANÉ VÝLETY

Creole Travel Services nabízí rozmanité výlety, např. výlet s plachtěním/šnorchlováním Praslin-La Digue-Sister (celý den za 120€ včetně oběda a průvodce, kancelář u Hodinové věže ve Victorii, tel. 00248-4297000, www. creoletravelservices.com)

INFORMACE

Seychelles Tourist Office, tel. 069-29720789, www.seychelles.travel.

 

zajímavá nabídka zájezdů je zde

 

 

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím:

Komentáře

Komentovat

NaCesty.cz

Cestujte s německou kvalitou. NaCesty.cz je specialista na německé cestovní kanceláře. Porovnáme pro vás 60 společností a vybereme nejvýhodnější nabídku z tří miliard termínů.

http://www.nacesty.cz/