Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/blog.nacesty.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Nejlepší aquaparky světa 10 + 1Blog NaCesty.cz | Blog NaCesty.cz

Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Nejlepší aquaparky světa 10 + 1

Pro všechny příznivce vodních radovánek a adrenalinové zábavy přinášíme přehled nejlepších vodních parků. Jedná se o nejzajímavější desítku na celém světe a jeden bonus!

1) 356 metrů skrz trubku (Německo)
Nejblíže za hranicemi u německého Mnichova můžete navštívit  zábavní vodní park c. Jedná se o nejdelší skluzavku Evropy: 356 metrů dlouhá Magic Eye, obsahuje světelné efekty a umožňuje spoustu zábavy fanouškům skluzavek a to již od 6 let!
Další ideální vodní skluzavkou je 130 metrová Speed Racer se světelnými efekty. Celkem je v Galaxy Worldu 20 drah dohromady měřících 1700 metrů a 3 dráhy vysoké obtížnosti. Nabídka ubytování v Mnichově je zde.
Magic Eye
Magic Eye
2) První dvojitá smyčka na světě (Rakousko)
Dalším dostupným aquaparkem blízko našich hranic je Wörgler Wasserwelt v Tyrolsku. A nabízí opravdu zajímavé věci. Raketový start ve výšce 25 metrů přes padací dveře, dále 14 metrů volný pád v rychlosti 65 km/h oběma smyčkami a místní třešničkou na dortu je skluzavka L2, otevřená čerstvě od roku 2013. Tato první dvousmyčková skluzavka na světě je povolena mládeži od 14 let. Nabídka ubytování v Tyrolsku je zde.
L2
L2
3) Největší aquapark v Evropě (Španělsko – Kanárské ostrovy)
Stále zůstáváme v Evropě, ale dopravu již budete potřebovat leteckou. V jižním Tenerife se skládá na 185 000 m čtverečních Siam Park s exotickým nádechem Asie. Symbol je skluzavka Tower of Power, se kterou se sklouznete 28 metrů v plexi skle v akváriu. Druhá specialita je The Wave Palace až se 3 metrovými vlnami. Nabídka zájezdů na Tenerife je zde.
Tower of Power
Tower of Power
4) Katapult (Turecko)
Vodní park Aqua Fantasy v Kusadasi na Egejském pobřeží boduje s nejdelší skluzavkou v Turecku – Crazy Raft. Rodinná skluzavka měří 222 metrů, je více než 20 metrů široká, plná křivek a je postavena pro rafty od 2 – 4 pasažérů. Zvláštní pozornost přitahuje žlutý Boomerango-Slide, který návštěvníky na začátku projížďky katapultuje do výšky. Nabídka zájezdů do Kusadasi je zde.
Boomerango - Slide a Crazy-Raft
Boomerango – Slide a Crazy-Raft
5) S raftem do hloubky (Portugalsko)
S nafukovacím člunem nebo s gumovým raftem po proudu – to zvládne každý. Vzrušující specialita Aqualandu Algarve je ale skluzavka Banzai Boggan, na které se návštěvníci spustí dolů z 23 metrů na raftu. Nabídka zájezdů do Portugalska je zde.
Banzai Boggan
Banzai Boggan
6) Skluzavka s výhledem na oceán (Mořeplavba)
Na lodi Disney Fantasy ve 12. patře začíná 230 metrů dlouhá trasa s atrakcí Aqua Duck, která se potkává s jiným pestrým zážitkem. Trasa vede v padesátimetrové výšce nad otevřeným oceánem, a poté se trasa vine přes čtyři patra a jednou okolo celé lodi.
Aqua Duck
Aqua Duck
7) Nejvyšší skluzavka světa (USA – Kansas)
V americkém zábavním parku v Kansas City letos otevřeli nejvyšší vodní skluzavku na světě. Čluny jezdí z výšky 51 metrů, což odpovídá 17 patrům a dosahují rychlosti až 112 km/h. Dostala německé jméno Verrückt, což v překladu znamená šílený. Nabídka letenek do Kansas City je zde.
Verrückt
Verrückt
8) Z očí do očí žralokům (Spojené Arabské Emiráty – Dubaj)
Naprostá špička v Aquaventure Waterpark, který je umístěn přímo v překrásném hotelu Atlantis The Palm je 27 metrová skluzavka Leap of Faith, ve které se u konce sklouznete skrz nádrž se žraloky. Nabídka zájezdů do hotelu Atlantis The Palm je zde.
Leap of Faith
Leap of Faith
9) Arabský Full Speed (Spojené Arabské Emiráty – Dubaj)
Číslo jedna v Dubaji je Wild Wadi Water Park přibližně se 30 skluzavkami. Zde najdete rychlý, kolmý pád z 32 metrů a 120 metrů dlouhých, rychlost do 80 km/h. Nabídka zájezdů do Dubaje je zde.
Wild Wadi Water Park
Wild Wadi Water Park
10) Nejdelší skluzavka světa (USA – Indiana)
Jízda trvá tři minuty se skluzavkou Mammoth v Splashin Safari v Indianě. 537 metrů dlouhá dráha vede do kopce a z kopce, na jeden gumový člun se vejde až 6 lidí. Nabídka letenek do Indiany je zde.
Mammoth
Mammoth
a bonus:  Z letadla rovnou do bazénu! (USA – Oregon)

Wings and Waves Waterpark v americkém Oregonu je krytý aquapark s boeingem 747 na střeše, který nabízí deset tobogánů, umělé vlny a praktická muzea věnovaná studentům o síle vody. Nabídka letenek do Oregonu je zde.

Wings and Waves Waterpark
Wings and Waves Waterpark

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím:

Komentáře

Žádné komentáře

Majkl

Co by ne, výlet by byl krásný a určitě by to byl skvělí zážitek. Bohužel, bydlím v Česku a tady tak vysoké příjmy nejsou, abych si to mohl dovolit


Komentovat

NaCesty.cz

Cestujte s německou kvalitou. NaCesty.cz je specialista na německé cestovní kanceláře. Porovnáme pro vás 60 společností a vybereme nejvýhodnější nabídku z tří miliard termínů.

http://www.nacesty.cz/